Her hafta en az 2 tane iş başvurusu alan bir yönetici olarak CV gönderirken nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair birkaç önerim olacak;

  1. Mutlaka hangi pozisyona başvurduğunuzu açıklayan bir mail subject kullanın. CV, İş Başvurusu, CV Gönderimi gibi başlıklar gelecekte ihtiyaç duyulması halinde arşivde arama yaparken bir işe yaramıyor, dolayısıyla tekrar aranma şansınızı azaltıyor. İşte mail arşivimden başarılı birkaç örnek “Action Script Yazılım Uygulama Geliştiricisi : İş Başvurusu”“İş Başvurusu (PHP Developer)”
  2. Eğer birden fazla yere aynı anda başvuru yapıyorsanız gönderdiğiniz mail adreslerini “To” ya da “Cc” alanına yazmayın. Aynı anda 40 farklı yere başvuru gönderdiğinizi görmek pek de güven verici olmuyor.
  3. Portfolyo gönderiyorsanız 8 MB’lık bir ek olarak mailinize eklemeyin. İnternet çağında yaşıyoruz, bir zahmet portfolyo sitenize ya da bu iş için kullanılan sitelerden birine yükleyin, bize sadece adresini gönderin.
  4. CV dosyanızı isimlendirirken de mail subject maddesindeki kurallara uygun isimler seçin. Microsoft Word gibi lisanslı yazılımların dosyaları yerine PDF gibi evrensel dosya formatlarını tercih edin.

Kolay gelsin.