Aklınızdaki yeni e-projeniz için danışmanlık, tasarım, kurumsal kimlik ya da yazılım çözümlerine, kısacası proje desteğine mi ihtiyacınız var?

Milyon dolarlık fikriniz hazır ama hayata nasıl geçireceğinizi bilemiyor musunuz? Ya da yetenekli bir kodcusunuz ama tasarım desteğine mi ihtiyacınız var? Ah keşke eksikleri tamamlayacak bir çözüm ortağınız olsaydı…

Ne yazık ki iyi fikirler tek başlarına başarılı projelere dönüşmüyorlar. Başarılı bir proje esnek planlama, finansal destek, karar verme ve kayıpsız iletişim gibi pek çok yetenek gerektirir.

Peki biz projenize nasıl yaklaşıyoruz?

Haylaz Robot’ta fikirlere değer veriyoruz. Size aşağıdaki konularda destek verebiliriz;

  • İletişim, strateji ve kurumsal kimlik danışmanlığı.
  • Kurumsal Kimlik Tasarımı (Logo, marka ismi, kurumsal kimlik elemanları, marka iletişimi, lansman kampanyaları, promosyon fikirleri vb.)
  • Dijital Tasarım (Konsept tasarımı, web sitesi uygulama, arayüz ve kullanılabilirlik desteği, bannerlar, newsletterlar vb.)
  • Uygulama desteği (Sitenin kodlanması, e-ticaret çözümleri, flash tabanlı online araç gereçler vb.)

Ancak, pratikte bu aşamaya geçmeden önce siz ve projeniz hakkında daha fazla bilgi edinmek isteriz. Bizimle bağlantıya geçmeden önce aşağıdaki konularda bir ön hazırlık yapmanızı rica ediyoruz.

Bizimle bağlantıya geçmeden önce yapmanız gerekenler.

Aşağıdaki noktalara bakıp, ukalalık yaptığımızı düşünmeyin lütfen, bugüne kadar bize ulaşan benzer taleplerin %90’ı aşağıdaki konular üzerinde hiçbir çalışma yapılmadan, sadece “Heyecanla” başlanmış projelerdi. Amacımız ne sizin ne bizim zamanımızı boşa harcamadan, bir an önce çalışmaya başlamak.

ROI’nizi mutlaka hesaplayın.

Başarı potansiyeli taşıyan pek çok projeye ne yazık ki doğru bir ROI (Return on Investment) çalışması yapılmadan başlanıyor. Bu da stresli deadline’lar, aceleye getirilmiş uygulamalar, yarım yamalak proje başlangıçlarına neden oluyor.

Bütçenizi planlayın.

Kuruluma ne kadar bütçe ayıracaksınız? (Serverlar, baskılı materyaller, SSL sertifikaları vb.)

Kurum kimliği ve tanıtım/pazarlama çalışmalarına ne kadar bütçe ayıracaksınız? (Reklam yapacak mısınız? Baskılı mecra, internet vb. tahmin ettiğinizden daha fazla tutabilir reklam maliyetleri, aman dikkat!)

Proje hayata geçtikten sonra sürdürme faaliyetlerinin bütçesi ne olacak? (Personel maaşları, site bakım ve güncelleme giderleri vb.)

Lütfen marka kimliği ve tanıtım faaliyetlerinin projenizin başarısında önemli bir rol oynadığını unutmayın. İletişim kanalları doğru planlanmamış hiç bir proje uzun süre dayanamaz.

Proje dokümantasyonunuz tam olsun.

Bir web projesiyse site haritası, sistem analizi eksiksiz bir şekilde hazır olsun. Biz mutlaka yeni fikirler, yeni özellikler düşünecek, gereksiz olduğunu düşündüğümüz noktaları paylaşacağız ama önce sizin bu çalışmayı yapmanız gerekiyor. Unutmayın bu çalışma aklınızı da organize etmenize yardımcı olacak ve daha önce düşünmemiş olabileceğiniz konuları gündeminize getirecek.

Malzemeniz hazır olsun.

Projenizde kullanılacak malzeme hazır olsun. Kategorize edilmiş bir şekilde metinler, görseller, listeler, şema ve tablolar vb. Biz bu malzemeyi editoryal bir bakış açısıyla elden geçireceğiz ama önce sizin hazırlığınızı tamamlamış olmanız gerekiyor.

Gerçekçi zaman planı yapın.

Proje için belirlediğiniz zamanlama gerçekçi olsun. Pek çok proje, proje sahibi tarafından belirlenmiş gerçek dışı deadline’lar nedeniyle başarısız olmaktadır. Tasarımın projenizin önemli bir aşaması olduğunu göz önünde bulundurarak, bu aşamaya da yeteri kadar zaman ayırın.

Tamamsanız hemen toplanalım: Merhaba@HaylazRobot.com