Haylaz Robot’la Tasarım

Tasarlarken sadece sizi değil, müşterilerinizi de düşünüyoruz.

Haylaz Robot projelere bütünsel yaklaşımıyla farklılaşan, sadece şirketlerin kendilerini değil, şirketlerin müşterilerini düşünerek tasarım yapan, birlikte çalıştığı müşterileri “Tasarım Yönetimiyle” tanıştıran, tasarımı bir çıktı olmaktan çıkartıp projenin her alanına hakim bir sürece çeviren, yenilikçi, akılcı, hedef odaklı çalışan bir tasarım şirketidir.

Araştırma ve Re-Brief

Araştırma aşamasında brief’in gerçekliğini sınarız. Gerekirse müşterilerinizle yüz yüze görüşür, küçük bir anket hazırlayarak e-posta aracalığı ile paylaşır, mağazaları, bayileri gezer, fotoğraf çeker, notlar alırız. Rakipleri araştırır, dünyadaki örnekleri inceleriz. Sonuçlar doğrultusunda özgün brief’inizi yeniden yazarız.

3-7 GÜN

Düşünme

Bu noktada ekibi toplayarak yaratıcı beyin fırtınasına başlarız. Beyin fırtınası sırasında fikirler üretiriz. Bu aşamada daha önce öngörülmemiş yepyeni fikirler de çıkabilir. Eğer yapılacak çalışma bir web projesiyse alternatif site haritası da bu aşamada oluşturulur.

3-5 GÜN

Moodboard Çalışmaları

Bu aşama da önemlidir. Moodboard, tasarıma başlamadan önce yapılacak tasarımın his, renk, font, genel yaklaşımı konularında size ipucu verecek kolaj çalışmalarına verilen isimdir. 2-3 moodboard hazırlanır ve aralarından birini üzerlerinde tartışarak birlikte seçeriz.

2-3 GÜN

İlk Sunum

Yaptığımız araştırmaların sonuçlarını, yeniden yazdığımız brief’i, varsa yeni site haritasını ve moodboardları, gerekçelerimizi, yaklaşımımızı paylaşmak için bir sunum yaparız. Bu noktada teklif revizyonu da gerekebilir. Yeni fikirler teklife ve proje zamanlamasına eklenir.

1-2 SAAT

Tasarım

Seçilen moodboard’a uygun bir şekilde tasarıma başlanır. Ortaya çıkan tasarım tüm kalemleriyle hazırlanır. Proje bir internet sitesiyse, sadece ana sayfasını değil, fark yaratabilecek alt sayfalarını da tasarlarız. Son halini almış olan tasarımlar sunulur. Ufak tefek revizyon talepleri değerlendirilir ve gerek görülürse yapılır. Bu aşama ilk faturamızı kestiğimiz aşamadır.

5-10 GÜN