Haylaz Robot’la Üretim

İyi tasarım kaliteli, hatasız bir üretim süreciyle icra edilmezse eksik kalır.

Bu nedenle biz üretim sürecine de çok önem veriyoruz. Çoğu zaman proje süresini uzatan aşamalar gibi görünmesine rağmen, aslında üretim öncesi uygulanan adımlar proje süresini bir hayli kısaltmakta.

Analiz ve Prototip

Tasarımın örnek teşkil eden ilk ve en ilkel türevidir. Karakteristik özelliklerin denenmesini, örneklenmesini sağlayan bir ön çalışmadır. Örneğin bir web projesinde yer alacak tüm sayfaların basit bir HTML model ile teker teker hazırlanması projenin prototipidir. Bu aşamada tasarım yoktur. Sayfalar sadece içerecekleri fonksiyonlar ve komponentler açısından onay almak amacıyla hazırlanır. Prototip üzerinde revizyonlar, düzeltmeler çok hızlı yapılabilir. Sizden son prototip onayı alındıktan sonra üretim aşamasına geçilir.

5-15 GÜN

Uuygulama

Artık proje son halini almaya hazırdır. Yapılan tasarım prototiple oluşturulan örneklere uygulanmaya başlar, alt yapı çalışmaları yapılır. Örneğin bir web projesi için Data Base’ler, formlar, komponentler hazırlanır. Sayfalara tasarımlar uygulanır.

15-60 GÜN

Beta Test ve Açılış

Proje, açılmadan önce sınırlı bir kullanıcı kitlesi tarafından test edilir. Herhangi bir aksaklık, sorun olup olmadığı belirlenir, problemler giderilir, iyileştirmeler yapılır.

2-3 GÜN

Güle güle kullanın!