Projenizin Bir Hikayesi Olmalı

Yeni başlayacağınız bir inşaat projesinin başlangıçta bir hikayesinin olması çok önemli. Eğer projenizin diğer inşaat projelerinden ayırt edici bir özelliği yok ise projenizin anlatılmasında zorluklar yaşayabilirsiniz.

Ödeme sisteminin diğer projelerden farklı bir biçimde konumlandırılması veya mimari projede maliyeti etkilemeyecek bir biçimde çevreci bir ögenin başından itibaren tasarlanması projenizi farklılaştırabilir.

Mimari Proje

Yeni bir inşaata başladığınızda, özellikle sizin projenize benzer özellikte daha önce çok sayıda tecrübesi olan bir mimarla veya bir mimarlık ofisiyle irtibat kurmakta fayda var. Mimarınız projenizin en değerli parçalarından birisidir. Mimarın tasarım çizgisi projenizin hafızalarda yer etmesinde oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Bunu nitelikli bir yönetmenin filmine duyulan ilgiye benzetebiliriz.

Projenizin Envanterini Çıkartın

Yeni başlattığınız projenizin satışa çıkartılacak kaç adet bağımsız bölümü olduğunu ve bu gayrimenkullerin tüm özelliklerini yazılı hale getirin.

Mimari projenin bitmesiyle birlikte bu envanter çok rahatlıkla hazırlanabilir. Oda sayısı, net-bürüt metrekare, bina özellikleri, cephe yönleri, otopark, asansör, yeşil alan, havuz, ulaşım, fiyat bilgisi gibi özellikleri yazılı hale getirin.

Bazı bilgiler başlangıçta net bir şekilde ortada olmasa bile projenizi satın almaya gelenler bu sorulara yanıt arayacaktır.

Satış Fiyatlarında Tutarlı Olun

Satışa çıkarken mutlaka tutarlı olun. Şerefiye diye adlandırılan fiyat çalışmasıyla ilgili mutlaka uzman birilerinden destek alın. Satışa çıkacağınız bölgedeki gayrimenkul rayiçlerini dikkatli bir biçimde inceleyin. Bölge rayiçlerine göre en gerçekçi fiyatı oluşturun. Kısa sürelerde yükselen veya düşen fiyatlar gayrimenkul alıcılarına olumsuz yönde etkilemektedir.

Satış Ofisi Ekibinizi Proje Başlangıcında Oluşturmaya Başlayın

Proje başlangıcında satışta görev alabilecek ve tüm süreci yakından takip eden birilerini hemen işe başlatın. Projenin başlangıçtaki detaylarının satış ekibinde görev alacak kişiler tarafından bilinmesi önemli. Zira, geniş kadrolu bir ekibin kurulması halinde başlangıçta yer alan bir personel tüm süreci anlatma yetkinliğine sahip olur.

Ekibi oluştururken yatırımcısı olan gayrimenkul uzmanlarını tercih edin. Kadronuzu oluşturmak yerine gayrimenkul pazarlamasında uzman emlak şirketleriyle de iletişim kurabilirsiniz.

3D Modellemeler

Mimarın ortaya çıkarttığı projenin tüm ögelerini detaylı bir biçimde modellemeyi yapacak ekibe aktarmasıyla projenin dış görüntüsü, vaziyet planı, peyzajı, kat planı, yaşam görselleri ortaya çıkar. Bu çalışmayla, projeyi pazarlarken anlatacağımız tüm görsellere zemin oluşmuş demektir.

Reklam filmi, tanıtım filminin yapılacağını düşünerek 3D modellemeleri aynı ajansta yaptırmaya özen gösterin. 3D modellemelerden sonra ihtiyacınız olan reklam filmi veya tanıtım filmi hazırlığı esnasında ekstra bütçelerle karşılaşmamış olursunuz.