16 yıldır her ay, hassas deadline’larla POSta Dergisi isimli dergiyi hazırlıyoruz. Böylece ekstrelerinizle birlikte her ayın ilk günlerinde elinize ulaşıyor.

Garanti Bankası’nın yaklaşık 700.000 üye işyeri var. Garanti Ödeme Sistemleri’nin üye işyerlerine önemli bilgilerin, kampanyaların, duyuruların, eğitim amaçlı makalelerin, kullanım kılavuzlarının iletilmesi gerekiyordu. Bu kadar büyük bir kitle söz konusu olunca ortaya konacak çözümün hem esnek, hem hızlı, hem de uygun maliyetli olması gerekiyordu.

Ayrıca 2005 yılında tamamlayıp teslim ettiğimiz internet siteleri de ek bir iletişim kanalına ihtiyaç duyuyordu. İşte bu koşullar altında 2006 yılında ismi POSta olan aylık bir dergi yayımlamaya karar verdik.

Çok farklı eğitim ve algı seviyelerine ve beğenilere sahip bu kadar büyük bir kitleyi memnun etmek başlı başına zorlu bir görevdi. POSta gibi bir dergi söz konusu olduğunda ortaya konması gereken tasarımın görsellikten ziyade, kullanım kolaylığı, okunabilirlik, bilgi görselleştirme üzerine kurulu bir ürün tasarımı olması gerekiyordu. Ve ürünün başarısı da ancak kullanıcıların değerlendirmesiyle sınanabilirdi.

Bunun üzerine canlı tasarım süreci olarak adlandırabileceğimiz bir süreci başlatmaya karar verdik. 6 ay boyunca her sayıdan sonra kullanıcı değerlendirmelerini gözden geçirerek tasarımda değişiklikler yaptık. 6 ay sonunda herkesi memnun eden final tasarıma ulaşılmış oldu.

Bu tasarım sürecinde Garanti Bankası’nın POS iletişimini kurabileceği bir araca ihtiyacı olduğu ortaya çıktı. İsmi POSman olan bir karakter yaratmaya karar verdik. POSman ne çok ciddi, ne çok sulu, ne çok sıkıcı ne de çok resmi olmayan bir tonla iletişim kurabilecek bir karakter olarak tasarlandı. Artık Garanti Bankası’nın her türlü mesajını renkli bir şekilde iletebileceği bir sözcüsü vardı.

Garanti POSta Dergisi

Garanti Ödeme Sistemleri’ni ziyaret edin: www.garantiodemesistemleri.com